ALPIX to przedsiębiorstwo zajmujące się konserwacją i renowacją obiektów budowlanych. Firma działa na rynku od 1992 roku.

Nasze działania zmierzają do ekologicznego oczyszczenia oraz zahamowania procesów degradacji okładzin kamiennych i ceglanych. Stosujemy najnowocześniejszą metodę opartą na własnym patencie, którego nieinwazyjne działanie na powierzchnie czyszczące daje znakomity efekt, przywracając stan pierwotny obiektów powierzanych nam do renowacji.

Ekologiczne działania renowacyjne to credo ALPIX-u i tym się wyróżniamy. Nasza technologia czyszczenia elewacji budynków jest oparta na naturalnych metodach , które obecnie są zalecane w przepisach unijnych , a my je z powodzeniem stosujemy od prawie dwudziestu lat . Stawia nas to w rzędzie firm o najbogatszych doświadczeniach w branży. Jest to technologia hydrościerania niskociśnieniowego. Specjalne urządzenie mieszające w dyszy starannie dobrany do rodzaju obiektu materiał ścierny w połączeniu z mgławicą wodną, wprowadza je w ruch wokół własnej osi.

Powoduje to efekt “muskania”, co pozwala na niezwykle delikatne i dokładne oczyszczenie każdej powierzchni.

Jednym z najważniejszych powodów, poza ekologią, które kierują tę metodę do szerokiego zastosowania, jest fakt nienaruszania w trakci czyszczenia naturalnej struktury materiału poddawanego rewitalizacji. Technologie można stosować do powierzchni z wapieni, wapieni zbitych, wszelkiego rodzaju cegły, piaskowców, a także do twardych materiałów kamiennych takich jak granity czy sjenity. Jest to doskonała technologia do usuwania graffiti.

Ważne jest , aby nie zniszczyć elewacji przy jej czyszczeniu, a następnie w sposób prawidłowy wykonać prace konserwatorskie oraz zabezpieczyć oczyszczone powierzchnie. Do tego konieczne jest długoletnie doświadczenie, oparte na obserwacjach zmian zachodzących w strukturach materiałów rewitalizowanych obiektów. Firma do renowacji każdego obiektu podchodzi indywidualnie, tworząc kompleksowy program konserwatorski oraz zakres i kolejność wykonywanych prac konsultując z Inwestorem.

Firma ALPIX dała się poznać jako rzetelny wykonawca prac rewitalizacyjnych. Potwierdzają to otrzymane od kontrahentów rekomendacje. Nasi pracownicy to wysoko wykwalifikowani specjaliści z długoletnim doświadczeniem. Udział w corocznych Targach Konserwatorskich w Toruniu przyniósł nam wyróżnienie w 2007 roku za urządzenie do czyszczenia metodą hydrościerania niskociśnieniowego. Uczestniczyliśmy też w 2006 roku w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.

Przy wykonywaniu prac renowacyjnych bardzo często stosowane są techniki czyszczenia za pomocą środków chemicznych i innych, które pozornie oczyszczają powierzchnie. Wpływ działań atmosferycznych i zły dobór materiałów powodują zasinienia i przebarwienia, przynosząc nieodwracalne skutki na wszelkiego rodzaju powierzchniach rujnując obiekty, a także środowisko. Tego procesu nie da się zatrzymać, ani przywrócić do pierwotnego stanu.

Marzeniem każdego, komu leży na sercu dbałość o zabytki, jest ich konserwacja i modernizacja na najwyższym poziomie. Nie mówiąc już o tym, że tym samym stworzona zostanie szansa dla przyszłych pokoleń zobaczenia i podziwiania wspaniałych obiektów, które były świadkami i częścią historii.